Kilka faktów o przydomowych oczyszczalniach ścieków

je odpowiednio pielęgnować, to posiadanie ogrodu dostarczy nam dodatkowej frajdy. Ale nie każdy musi interesować się ogrodnictwem. Niektórzy chcą się cieszyć urodą ogrodu, nie mając przy okazji talentu do jego aranżacji.Te

Kilka faktów o przydomowych oczyszczalniach ścieków

Ogród,fajny, ale trzeba umieć o niego dbać

Posiadanie domu z ogrodem ma też swoje wady. Wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i pracy. Jeśli jest to nasza pasja, znamy się na roślinach i potrafimy je odpowiednio pielęgnować, to posiadanie ogrodu dostarczy nam dodatkowej frajdy.

Ale nie każdy musi interesować się ogrodnictwem. Niektórzy chcą się cieszyć urodą ogrodu, nie mając przy okazji talentu do jego aranżacji.


Termowizor, czyli kamera termowizyjna

Termowizor ? optoelektroniczne urządzenie obrazowe analizujące tzw. temperaturowe promieniowanie podczerwieni. Występuje w wersjach obserwacyjnych oraz pomiarowych.

Na Zachodzie urządzenia te występują głównie pod nazwami będącymi odpowiednikami nazw: kamera termiczna, termograficzna lub kamera podczerwieni, zwłaszcza gdy z kontekstu wynika, że jej zakres czułości widmowej obejmuje pasma 3-5 lub 8-13 mikrometrów. Pasma te pokrywają się z obszarami wysokiej przepuszczalności atmosfery dla promieniowania podczerwonego.


Termogram parowozu wykonany kamerą wysokiej rozdzielczości
O atrakcyjności zobrazowań bądź badań metodą termowizyjną decyduje wszechobecność promieniowania temperaturowego, zbyteczność stosowania jakichkolwiek zewnętrznych źródeł oświetlenia, znacznie mniejszy wpływ mgieł, dymów oraz klasycznych dla promieniowania widzialnego oddziaływań maskujących. Zdolność aparatury do tworzenia, w czasie rzeczywistym, zobrazowań mikrozmian w rozkładach temperatury stwarza unikatowe możliwości obserwacji, wykrywania oraz diagnozowania stanu badanych obiektów. Operator kamery decyduje o sposobie różnicowania tych rozkładów w obrazie wyjściowym (zobrazowania czarno-białe, biało-czarne lub kolorowe z różnym doborem skal).

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Termowizor


Zalety studni

Woda z wodociągów często jest bardzo droga, a w wielu lokalizacjach tych wodociągów po prostu nie ma. Czy wyjdzie korzystniej wiercić studnie i używać takiej wody? Cóż - dobre pytanie.

Zrobienie studni głębinowej to duży wydatek, wymaga także uzyskania pozwolenia na budowę. Jest dość sporo formalności do załatwienia. Jednak czy studnia głębinowa to jedyna opcja? Może wystarczy "zwykła"? Cóż\Hm, do celów higienicznych/gospodarczych powinna wystarczyć. Jednak picie takiej wody może być ryzykowne - trzeba zrobić badanie takiej wody, można ją także uzdatniać.

Zasadniczo, woda ze studni to czasami jedyna możliwość. Wywiercenie studni kosztuje, jednak nie musimy płacić rachunków. Należy pamiętać, że trzeba także taką wodę ogrzać. Do wyboru mamy kilka opcji - gazowe ogrzewacze (lub piec dwu-funkcyjny, który równocześnie ogrzewa nasz dom), lub elektryczne. Z elektrycznych możemy wybrać bojler, lub ogrzewacz przepływowy. Oba urządzenia mają wady i zalety. Ogrzewać można też z C.O - płaszczem wodnym pieca, lub kominka. Dobrze jest poznać wady i zalety wszystkich rozwiązać, zanim jakieś wybierzemy.