Zacznij sprzątać ekologicznie. CO i jak z eko środkami czystości

i.Myj podłogę, ale bez środków chemicznychCzyszczenie powierzchni płaskich w domu nie koniecznie musi odbywać się przy użyciu chemii domowej, która jest dostępna w każdym sklepie. Do mycia podłóg doskonale nadaje się szare mydło p

Zacznij sprzątać ekologicznie. CO i jak z eko środkami czystości Zdrowe sprzątanie i to ciekawy i wracający trend, a nawet moda. Używanie chemii w mieszkaniu, szczególnie przy najmłodszych jest bardzo niebezpieczne. O środkach bez chemii.

Myj podłogę, ale bez środków chemicznych

Czyszczenie powierzchni płaskich w domu nie koniecznie musi odbywać się przy użyciu chemii domowej, która jest dostępna w każdym sklepie. Do mycia podłóg doskonale nadaje się szare mydło połączone z octem, zwłaszcza jeżeli czyścimy kafelki w kuchni i łazience. Do odkażania można używać cieplejszej niż zwykle wody, jedna jeżeli mamy panele to trzeba z tym bardzo uważać i dobrze wyciskać mopa.

Na rynku dostępne są też urządzenia parowe do czyszczenia podłóg i są bezpieczne dla paneli. Takie urządzenie można kupić już poniżej 100 zł, a jego działania odkażające z pewnością przyda się podczas sprzątania w pomieszczeniach, gdzie przechowujemy i spożywamy jedzenie.


Soda oczyszczona z octem działa cuda

Przy sprzątaniu domu, czy mieszkania warto pamiętać o kilku ciekawych właściwością rzeczy i substancji, które każdy ma w domu. Dla przykładu ocet doskonale usuwa kamień oraz odkaża i odgrzybia, a w połączeniu z sodą oczyszczoną tworzy super aktywną pianę, która sama czyści nawet największe zabrudzenia i osady mydlane.

Sama soda oczyszczona wysypana na kanapę, czy materac pochłonie wilgoć oraz zabije roztocza. Wystarczy wysypać jedno opakowanie na materiał i wetrzeć go szczotką, a po godzinie odkurzyć. To tylko kilka prostych zastosowań dla szeroko dostępnych substancji, które warto znać, a jest ich o wiele więcej.


Cytat z Wikipedii o detergentach

Sole sodowe estrów kwasu siarkowego z wyższymi alkoholami (np. laurylosiarczan sodu)
związki lub ich mieszaniny, które stanowią aktywny czynnik wszelkich środków czystości, takich jak szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń, środki do mycia naczyń w zmywarkach itd.
Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie. W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty