Wpis o skórzanych meblach i odzieży

ednia pielęgnacja mebli ze skórySkórzane przedmioty takie jak meble czy ubrania są teraz w modzie. Jakby nie patrzeć to raczej nie będzie to moda przejściowa, ponieważ skóra jest ponadczasowa i trwała, jeżeli dbamy o nią odpowiedn

Wpis o skórzanych meblach i odzieży Odzież ze skóry powoduje sporo trudności z pielęgnacją i czyszczeniem. Całe szczęście możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów: , albo kupić renomowane środki do skór.

Odpowiednia pielęgnacja mebli ze skóry

Skórzane przedmioty takie jak meble czy ubrania są teraz w modzie. Jakby nie patrzeć to raczej nie będzie to moda przejściowa, ponieważ skóra jest ponadczasowa i trwała, jeżeli dbamy o nią odpowiednio. I to właśnie ten temat chcę poruszyć.

Mało kto wie, że dbanie o skórę na meblach jest bardzo ważne, ponieważ tak samo jak nasza skóra, ta na melbach lubi się przesuszać oraz brudzić. Nieczyszczona traci swoje właściwości no i oczywiście wygląd. A metoda na to jest banalnie prosta. Wystarczy do mycia stosować szare mydło i letnią wodę i w razie potrzeby nawilżyć mebel kremem do rąk (np. nivea) i wytrzeć po 10 minutach. Takie zabiegi stosowane regularnie zapewnią, że nasze meble będą wyglądały świetnie przez długie lata.


Cytat z Wikipedii o wyprawionych skórach

Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki (skóry podeszwowe, waszowe, podpodeszwowe, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe). Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków itp., skóry kaletnicze (skóry safianowe) na portmonetki, torebki, skóry rymarskie (skóry blankowe, waszetowe) na uprzęże i inne materiały wyposażenia np. wojskowego. Istnieją także odmiany takie jak skóry tapicerskie, skóry introligatorskie (oprawy książek, manuskrypty), skóry ortopedyczne (protezy, bandaże), skóry techniczne (na pasy pędne, trokowe, uszczelkowe, gazomierzowe, na odzież ochronną), skóry na bębny i na przyrządy sportowe.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


Jak zapewnić skórze długowieczność?

Skóra jest ponadczasowa i mało prawdopodobne żeby wyszła z mody. Skórzane meble, buty czy inne elementy garderoby są jednymi z bardziej trwałych przedmiotów w swojej kategorii. Jednak o skórę trzeba umieć dbać, bo inaczej nie unikniemy drogich napraw i renowacji.

Środki do czyszczenia skóry mogą być nawet domowe, ważne aby czyścić skóry regularnie. To jest najważniejszy klucz do ich długowieczności i dobrego wyglądu. Codzienne używanie takich rzeczy również lekko je niszczy i na takie otarcia i rysy niestety już nic nie zaradzimy. Od tego mamy specjalistów, którzy profesjonalnie naprawiają takie uszkodzenia.