Skąd się biorą nieproszeni goście

da dezynsekcja wykonuje się akademik hotelach domach i najróżniejszych miejscach w których przebywa społeczność ale także w miejscach najbardziej...nietypowych. Często używa się nie tylko preparatów które są stosowane w hotelach a

Skąd się biorą nieproszeni goście Problem z niechcianymi szkodnikami w domu?

Jak wybrać dezynsekcję?

Dezynsekcja wykonuje się profilaktycznie wszystkich miejscach, które są miejscami użyteczności publicznej. Co prawda dezynsekcja wykonuje się akademik hotelach domach i najróżniejszych miejscach w których przebywa społeczność ale także w miejscach najbardziej...nietypowych. Często używa się nie tylko preparatów które są stosowane w hotelach ale na przykład ognia do zwalczania gniazd os i szerszeni. Często używa się także innych środków takich jak promieniowanie uv gorąca para i tym podobne. Innym środkiem jest zastosowanie innych organizmów żywych. Jest to tak zwana dezynsekcja biologiczne. Mechaniczną dezynsekcja nazywamy wyłapywanie przetrzepywanie i tym podobne. Różne owady oraz różne sposoby dezynsekcji-   sposoby zależą nie tylko od różnic wynikających z rodzaju odpadów ale także od miejsca gdzie te owady się znajdują. Jest to bardzo ważny czynnik którego nie należy lekceważyć i wziąć pod uwagę biorąc pod lupę różne rodzaje dezynsekcji. Trzeba dobrze pomyśleć zaplanować a wtedy na pewno się uda.


Kot bywa lekiem na całe zło

Myszy i szczury - to też częsty problem. Same z siebie bywają niegroźne, ale mogą roznosić bardzo groźne drobnoustroje. Wszystko zależy od tego, jak wielki problem mamy do pokonania. Pojedynczy gryzoń naprawdę nie potrzebuje wzywania armii specjalistów, wystarczy pułapka. Lub domowy kot. Ci, którzy mają w domu kota, nie ma mają myszy, nawet jeśli nasz sierściuch nie jest łowny, to sam jego zapach odstrasza gryzonie. Koty sprawdzą się również przy owadach takich jak karaluchy, czy muchy. Nie, nie namawiam do tego, żeby kotem zwalczać gryzonie, czy insekty - jest wiele lepszych powodów, by przygarnąć mruczącego zwierzaka :).


Jak odkażać?

Odkażanie (dezynfekcja) to nic innego jak niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych za pomocą środków fizycznych i chemicznych w celu wyeliminowania i zapobieganiu zakażeniom. Odkażanie dotyczy przede wszystkim środowiska zewnętrznego a jeżeli chodzi o ciało, jego zewnętrznej warstwy, jakim jest skóra. Odkażanie nie dotyczy wnętrza a tym bardziej jam ciała. Wyróżniamy odkażanie zapobiegawcze oraz ogniskowe. Odkażanie zapobiegające dotyczy tych elementów środowiska, jakie są narażone na zagrożenia zakażeniem. Odkażanie ogniskowe jest wykonywane, jako bieżące i końcowe. Odkażanie ogniskowe podejmowane jest w bieżącym miejscu, stykającym się bezpośrednio z zakażeniem. Odkażanie końcowe jest wykonywane w całym pomieszczeniu gdzie znajdowało się źródło zakażenia. Do odkażania środkami fizycznymi zaliczamy: działanie wysoka temperatura, bezpośrednie napromieniowanie promieniami słonecznymi, czyszczenie mechaniczne, wysuszanie. W odkażaniu wykorzystuje się także środki chemiczne. Używając środków chemicznych trzeba zachować szczególne środki ostrożności i stosować się do zaleceń producenta.


Deratyzacja na osiedlach

Często zdarza się, że na osiedlach zagnieżdżają się szczury. Gryzonie pojawię się w najróżniejszych zakątkach miasta. Szczególnie mocno zaszczurzona jest warszawa oraz Wrocław. Tutaj nam jednego mieszkańca przypadają trzy szkodniki. Szczury zazwyczaj nie lubią kontakt z człowiekiem. Bardzo mocno się boją światła. Walka ze szczurami jest obowiązkiem. Wynika to nawet z prawa. Natomiast często obowiązku tego nie wypełniają zarządcy miast wsi i miejscowości. Uchwały rady miasta często podważają rangę sprawy. Albowiem ustawach tych sam nałożone obowiązki dezerteryzacji. Nie tylko miasto, ale także prywatni mieszkańcy budynków mają obowiązek przeprowadzać deratyzacje. Należy nabyć trutkę i wyłożyć ją odpowiednich miejscach tam gdzie często przebiegają szkodniki. Najgorzej jest, gdy mieszkańcy twierdzą, że problemu nie ma a mimo wszystko latają tam szczury. Poprzez takie postępowania problemy miasta się pogłębia. Kontrole wykonania prowadzi często straż miejska. Jest ona w tym aspekcie bardzo pomocna.


Nie chcemy szczurów

Mieszkańcy osiedli w naszym mieście bardzo mocno ostatnio są zniesmaczeni obecnością szczurów piwnicach ich domów. Szczury pojawiły się centrum miasta na wildzie naszego kanału a także na wielu innych osiedlach. Niebezpieczna tendencja pogłębia się cały czas miasto nie wie, co robić. Szczury zazwyczaj uciekają od człowieka. Lubią śmietniki i inne miejsca, w których znajduje się mnóstwo szczątek organicznych. Walka ze szczurami to zadanie nałożone prawnie oraz ustawowo na właścicieli budynków lecznic i zakładów spożywczych. Otwórz kurza nie powinno się przeprowadzać przynajmniej raz w miesiącu. Rzadko, kto natomiast wykonuje ten obowiązek należycie. Prowadzi to do tego, że problem stale narasta jest coraz większy. Mówi się, że większość gmin około osiemdziesięciu procent nie wykonuje tego obowiązku należycie. Pojawianie się nielegalnych wysypisk śmieci także sprzyja temu zjawisku. Szczury mają sprytne zwyczaje, które pomagają im omijać trutki. Pozwalają im w tym ich zmysły jakie posiadają.


Odkażanie miejsc zakażonych

Każdy dom dotknięty powodziom powinien być dokładnie odkażony. Niestety woda powodziowa jest niezwykle groźna dla ludzi oraz zwierząt. Wszystko, co zostało w domu zalane oraz powierzchnie, które woda mogła przypadkowo popryskać oraz powierzchnie, które mogły wodą powodziową nasiąknąć należy dokładnie odkazić. Na początek po usunięciu wody oczyszczamy podłogi ze szlamu. Robimy to w ubraniu ochronnym, wybierając szlam szpachlą lub łopatą. Po usunięciu myjemy podłogę wodą z detergentem, a później spryskujemy środkiem odkażającym. Do mycia ścian po powodzi najlepsze są myjki ciśnieniowe. Do mycia, czyszczenia i sprzątania należy używać tylko i wyłącznie wody odkażonej a wylewanie wody pozostałej po myciu powinno być tylko i wyłącznie do ścieków. Odkażając pamiętajmy o każdym miejscu w domu. Spryskajmy środkiem odkażającym każdy zakamarek domu, piwnic i strychu. Preparaty odkażające należy używać zgodnie z instrukcją umieszczaną przez producenta na opakowaniu, zachowując wszelkie środki ostrożności.