Rozwój twojego dziecka a dobry sen

uszek nie tylko będzie się nie wysypiał, ale będą bolały go plecki lub brzuszek. Odpowiednio dobrany materac to taki, który nie jest zbyt miękki, by dziecko nie zapadało się w nim, ale równocześnie nie jest na zbyt twardy, poniewa

Rozwój twojego dziecka a dobry sen Zadbaj o komfort spania swojego dziecka i wybierz idealny materac:

Co do łóżeczka?

Materace dziecięce są bardzo ważne dla wygodny noworodka. Niewygodne łóżeczko może spowodować, że maluszek nie tylko będzie się nie wysypiał, ale będą bolały go plecki lub brzuszek. Odpowiednio dobrany materac to taki, który nie jest zbyt miękki, by dziecko nie zapadało się w nim, ale równocześnie nie jest na zbyt twardy, ponieważ kiedy maluszek będzie starał się siadać lub przekręcać, może cierpieć. Materace dziecięce powinny być też dopasowane do wzrostu i wagi dziecka. Dobierane są najczęściej przy wyborze łóżeczka, w sklepach dziecięcych, jak smyk. Materace dziecięce powinny być także zabezpieczone specjalną matą, ponieważ maluszki w wieku niemowlęcym mają tendencje do nocnego moczenia się. Jeśli więc materacyk nie zostanie odpowiednio przykryty specjalną folią, może być mokry i mogą się na nim pojawić plany, których nie uda się sprać. Rodzice powinni więc zastanowić się poważnie, zanim wybiorą pierwszy produkt w takich miejscach, jak Smyk lub w innych sklepach z wyposażeniem do pokoików dziecięcych.


O detergentach

Detergenty nie są obojętne ani dla środowiska, ani dla naszego zdrowia. Lęk przed infekcjami bakteryjnymi sprawił, że wielu z nas przesadza z używaniem środków zawierających detergenty. W efekcie mamy problem z alergiami (zwłaszcza u dzieci). Chyba każdy zna osobę uczuloną na proszek do prania - nie ma nic przyjemnego w wysypce spowodowanej takim uczuleniem. Warto się zainteresować alternatywą, czyli ekologicznymi środkami, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też dla nas.


Alergia skórna u dzieci

Mianem alergii skórnej określa się reakcje uczuleniowe skóry, które są wynikiem kontaktu organizmu z metalami, związkami chemicznymi, substancjami roślinnymi lub żywnością. Alergia skórna u dziecka ma najczęściej postać pokrzywki, atopowego zapalenia skóry (AZS) lub kontaktowego zapalenia skóry. Typowym objawem reakcji uczuleniowej skóry są zmiany skórne wywołujące świąd. Drapanie skóry przez dziecko może powodować kolejne infekcje skórne.

Do wystąpienia alergii skórnej może przyczyniać się wiele czynników. W przypadku pokrzywki alergicznej kluczową rolę odgrywa kontakt z alergenem, a także: zadrapanie skóry, jej ucisk, niska temperatura, podwyższenie temperatury ciała i nadmierne wydzielanie potu przez organizm, promieniowanie UV, stres, niektóre produkty spożywcze i leki, dodatki do żywności, alkohol oraz kontakt z wodą.

Objawy atopowego zapalenia skóry pojawiają się w związku z alergenami białkowymi. Schorzenie zaczyna rozwijać się zwykle w okresie niemowlęcym (od 2 do 3 miesiąca życia dziecka) i ustępuje wraz z upływem czasu. Po zniknięciu objawów AZS skóra dziecka może być sucha i podatna na podrażnienia. Istnieje również ryzyko przejścia atopowego zapalenia skóry w inne schorzenie alergiczne (np. astmę oskrzelową).

U dzieci zmagających się z kontaktowym zapaleniem skóry (tzw. wypryskiem kontaktowym) powierzchniowe zmiany skórne pojawiają się na skutek styczności alergika z danym alergenem (niklem, gumą, chromem, składnikami kosmetyków lub barwnikami).

Źródło: https://parenting.pl/portal/alergia-skorna-u-dzieci