Reanimacja sprzętu komputerowego w serwisie

parę kwestii odnośnie naprawy komputerów i laptopów.Pracownicy w serwisieSerwisanci pracujący w zawodzie rzadko posiadają wykształcenie elektrotechniczne, z reguły są to albo pasjonaci albo informatycy po technikum, bądź studiach.

Reanimacja sprzętu komputerowego w serwisie Każdy PC czy komputer przenośny pewnego dnia ulegnie uszkodzeniu i tego nie da się uniknąć. Na szczęście serwisantów jest pod dostatkiem i można skorzystać z usług np. . Dzisiaj parę kwestii odnośnie naprawy komputerów i laptopów.

Pracownicy w serwisie

Serwisanci pracujący w zawodzie rzadko posiadają wykształcenie elektrotechniczne, z reguły są to albo pasjonaci albo informatycy po technikum, bądź studiach. Sama praca w serwisie wymaga oczywiście pewnych umiejętności, jednak jest to przede wszystkim doświadczenie zdobywane przez kolejne lata pracy w zawodzie. Początki zawsze są trudne i ciężkie.

Podstawowe czynności serwisowe takie jak np. instalacja systemu i sterowników jest w stanie wykonać przeciętnie zaznajomiony z komputerem użytkownik. Jednak wszelkie prace wewnątrz maszyny są już bardziej skomplikowane i wymagają odpowiedniego przygotowania, Podczas zwykłego czyszczenia laptopa z kurzu trzeba co nieco wiedzieć o jego konstrukcji, aby niczego nie uszkodzić rozkładając go na części.


Wikipedia o płycie głównej

Płyta główna (ang. motherboard, mainboard) ? obwód drukowany urządzenia elektronicznego, na którym montuje się najważniejsze elementy, umożliwiając komunikację wszystkim pozostałym komponentom i modułom.

W komputerze na płycie głównej znajdują się: procesory, pamięć operacyjna lub gniazda do zainstalowania tych urządzeń oraz gniazda do zainstalowania dodatkowych płyt zwanych kartami rozszerzającymi (np. PCI), oraz gniazda do urządzeń składujących (dyski twarde, napędy optyczne itp.), złącze klawiatury i zasilacza. W niektórych konstrukcjach także gniazda do innych urządzeń zewnętrznych, do których sprzęt znajduje się na płycie głównej (port szeregowy, port równoległy, USB).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płyta_główna


Budowa laptopa w Wikipedii

Laptopy są zbudowane przeważnie jako pojedyncze niewielkie zamykane urządzenia, w których znajdują się wszystkie podzespoły wewnętrzne (procesor, pamięć, itd.), wybrane wejścia dla nośników (DVD-ROM, USB), złącza (HDMI, D-Sub, itd.) urządzenia komunikacji z użytkownikiem (klawiatura, ekran TFT oraz TrackPoint lub touchpad). Ekran notebooka jest wykonany w technologii TFT o rozmiarze 12-21 cali (poniżej 12 cali komputery przenośne klasyfikuje się jako netbooki). Wszystkie obecnie produkowane laptopy są wyposażone w ekrany panoramiczne (o proporcjach 16:9).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Laptop