O naprawie w serwisie komputerowym

ramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier. W Polsce zdecydowana większość komputerów osobistych to konstrukcje różnych producentów (

O naprawie w serwisie komputerowym

Komputer PC

Komputer osobisty (ang. personal computer) ? mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.

W Polsce zdecydowana większość komputerów osobistych to konstrukcje różnych producentów (lub składane samodzielnie przez użytkowników) oparte na rodzinie procesorów x64 i systemie operacyjnym z serii Microsoft Windows lub Linux/BSD. Z powodów historycznych nazywane są pecetami ze względu na zgodność z IBM-PC (do czasu wprowadzenia UEFI). Poza tym są jeszcze komputery Mac firmy Apple oraz maszyny SPARC firm Sun Microsystems i Fujitsu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_osobisty


Płyta główna w Wikipedii

Płyta główna (ang. motherboard, mainboard) ? obwód drukowany urządzenia elektronicznego, na którym montuje się najważniejsze elementy, umożliwiając komunikację wszystkim pozostałym komponentom i modułom.1

W komputerze na płycie głównej znajdują się: procesory, pamięć operacyjna lub gniazda do zainstalowania tych urządzeń oraz gniazda do zainstalowania dodatkowych płyt zwanych kartami rozszerzającymi (np. PCI), oraz gniazda do urządzeń składujących (dyski twarde, napędy optyczne itp.), złącze klawiatury i zasilacza. W niektórych konstrukcjach także gniazda do innych urządzeń zewnętrznych, do których sprzęt znajduje się na płycie głównej (port szeregowy, port równoległy, USB).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płyta_główna


Specjalne serwisy

Serwisy komputerowe są w każdym mieście, niezależnie od rozmiarów, zawsze znajdzie się jakieś spec od naprawy zepsutych komputerów i laptopów. Większość z nich naprawia uszkodzenia tzw. standardowe, czyli zepsuta matryca, awaria karty graficznej czy systemu operacyjnego.

Te bardziej wyspecjalizowane serwisy komputerowe z odpowiednim sprzętem diagnostycznym i serwisowym mogą naprawiać usterki układów scalonych. Jest to potrzebne zwłaszcza przy sprzętach nowszej generacji, gdzie zamienna część jest droższa niż cała maszyna. Naprawa czy też Reballing BGA kosztuje w granicach kilkuset złotych.