Jaki zegarek kupić?

orząc pierwszy zegarek kieszonkowy. Taki typ zegarka był najbardziej popularny aż do I wojny światowej. Na początku XX wieku zegarki naręczne zarezerwowane były dla kobiet i traktowane bardziej jako przejściowa moda niż funkcjonal

Jaki zegarek kupić?

Mężczyźni traktowali je z pogardą twierdząc

Za wynalazcę zegarka uznaje się Petera Henleina, który w 1504 roku umieścił mechanizm sprężynowy napędzający zegar w ?przenośnym? pudełku, tworząc pierwszy zegarek kieszonkowy. Taki typ zegarka był najbardziej popularny aż do I wojny światowej. Na początku XX wieku zegarki naręczne zarezerwowane były dla kobiet i traktowane bardziej jako przejściowa moda niż funkcjonalne urządzenie. Mężczyźni traktowali je z pogardą twierdząc, że ?prędzej kieckę nosić będą niźli zegarek naręczny?. Wraz z wybuchem I wojny światowej okazało się, że zegarek jest niezbędnym wyposażeniem żołnierzy, a jego wersja kieszonkowa jest niepraktyczna w zastosowaniu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek


Zegarek dla kobiety

Zegarek dla kobiety? Czemu nie. Dzisiejsze modele są wyjątkowo zróżnicowane, posiadają bogate wzornictwo, dzięki czemu można wybrać zarówno zegarek na co dzień, jak i założyć model idealnie współgrający chociażby z wieczorną kreacją. Moda na zegarki zmienia się. Wraz z nią zmienia się także funkcjonalność tego typu produktów. Nowoczesne modele nie tylko mogą ciekawie wyglądać, ale także ułatwiać codzienne życie, chociażby poprzez funkcje datownika, kalkulatora czy jeszcze bardziej rozbudowane funkcje ?smart?. Mogą też przybierać różne formy: na przykład przypominać bransoletę lub z kolei naszyjnik. Warto więc mieć w swojej garderobie taki dodatek.


Zegarmistrz Fatio wpadł na pomysł zastosowania

Przez sto następnych lat powstało wiele dzieł sztuki zegarmistrzowskiej. Wśród nich był zegar z wychwytem kotwicowym, uznany za najważniejszy wynalazek w zegarmistrzostwie od czasu wynalezienia włosa. Do tej pory osie przekładni zegarowej pracowały w metalowych łożyskach, co wpływało na zużycie części i utratę dokładności. Zegarmistrz Fatio wpadł na pomysł zastosowania rubinu jako łożyska, zarówno na końcu czopa, jak i w otworze płyty. Wprowadzony również został do użytku i produkcji zegarek automatyczny. Był on w stanie sam się nakręcać przez specjalny system ochrony przed wstrząsami. Zastosowano w nim tourbillon, czyli urządzenie obiegowe wychwytu mające kompensować wpływ grawitacji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar