Jak uśmiechać się częściej

magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Lekarze nie piszą jednak prac magisterskich ? pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego

Jak uśmiechać się częściej Zainwestuj w swój uśmiech :)

Definicja stomatologa

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Lekarze nie piszą jednak prac magisterskich ? pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP), od roku 2013 Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego.

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Nie bój się stomatologów

Nasz wygląd w znacznej mierze zależy od nas samych. Niestety na całym świecie ludzie bardzo często narzekają na swój aspekt wizualny, ale nie robią dosłownie nic, by go odmienić. Wśród najczęściej wymienianych wad dominują te związane z uzębieniem. Dlaczego tak wielu z nas ma z nim problem? Okazuje się, że po prostu nie lubimy chodzić do dentysty. Gabinety stomatologiczne kojarzą nam się z bólem, z tej też racji wolimy omijać je szerokim łukiem. Nie jest to wcale postawa godna naśladowania, dlatego też dobrze się zastanówmy, czy przypadkiem nie opłaca nam się zmiana nastawienia? Znajdźmy sobie lekarza stomatologa, który świetnie zna się na rzeczy, od lat prowadzi praktykę i ma całe mnóstwo zadowolonych pacjentów. Wtedy o wiele łatwiej nam będzie się przełamać i zacząć chodzić regularnie na kontrole stanu naszego uzębienia.


Zęby - kilka faktów

Człowiek dorosły posiada 32 zęby, na które składa się: 8 siekaczy, 4 kły, 8 zębów przedtrzonowych i 12 trzonowców. To całkiem sporo. Skład naszego uzębienia jest dostosowany do pożywienia jakie przyjmujemy. Najlepiej rozwinięte są zęby trzonowe, kły są dość krótkie, siekacze średnio rozwinięte.

Widać, że nie jesteśmy typowymi mięsożercami - wystarczy spojrzeć jak długie kły ma kot, w porównaniu do reszty jego uzębienia.

Człowiek jest ewidentnie wszystkożerny - do tego przystosowane jest nasze uzębienie, które jest mało "specjalistyczne".