Białka serwetkowe i inne suplementy

enny wpływ na nasze ciało, nie mówię tutaj o ekstremalnych sportach, ale choćby o zwykłym bieganiu czy jeździe na rowerze. Osoby uprawiające sport mają dużo mniejsze szanse na zachorowanie na choroby serca, czy miażdżycę. Podcz

Białka serwetkowe i inne suplementy Przyswajalne białka są niezbędne w treningu. Poleca się używać razem z innymi suplementami, aby osiągnąć najlepszy efekt treningu.

Czy ruch wpływa na zdrowie

Ćwiczenia ruchowe mają zbawienny wpływ na nasze ciało, nie mówię tutaj o ekstremalnych sportach, ale choćby o zwykłym bieganiu czy jeździe na rowerze. Osoby uprawiające sport mają dużo mniejsze szanse na zachorowanie na choroby serca, czy miażdżycę.

Podczas wysiłku w naszym organizmie zachodzi sporo procesów w wyniku których stan ogólny naszego zdrowia znacząco się poprawia. Ruch pomaga również radzić sobie ze stresem i zmęczeniem. Więc jeżeli nie wiesz co roić to idź poćwiczyć, na pewno wyjdzie Ci to na zdrowie.


Traktuj odżywki jako suplement

Odżywki nie bez powodu nazywamy też suplementami diety i tak też należy je traktować. Powinny stanowić jedynie uzupełnienie zdrowej i bogatej w składniki odżywcze diety. Nie powinno się stosować odżywek dla sportowców jeżeli nasz organizm nie potrzebuje tylu dodatkowych porcji danego składnika.

Najczęściej w sporcie siłowym suplementuje się białko, ponieważ to ono odpowiada za wzrost masy mięśniowej oraz wpływa pozytywnie na procesy regeneracyjne. Nie każdy sportowiec jednak potrzebuje tego rodzaju wsparcia, bo niektórym wystarczy dieta bogata w białka wszelkiego rodzaju.


O Stretching'u

Stretching (ang. rozciąganie) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu). Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stretching